Programy ERP 1031075505090 Bezpieczeństwo fizyczne danych

Baza Danych Składa się z Plików. Plik Bazy Można Podzielić

baz
baz

danych
danych

Systemy ERP SQL server 1031075505090


Bezpieczeństwo fizyczne danych
SQL SERVER baz danych zabezpieczanie.

Bezpieczeństwo fizyczne danych
SQL SERVER W plikach danych przechowywane są obiekty baz danych, takie jak tabele (wraz z danymi), indeksy czy procedury składowane. W plikach dziennika transakcji system zapisuje strony (w przypadku systemów SQL Server strona to blok 8 KB, ale można go zwiększyć) zawierające.

Bezpieczeństwo fizyczne danych
SQL SERVER W plikach danych przechowywane są obiekty baz danych, takie jak tabele (wraz z danymi), indeksy czy procedury składowane. W plikach dziennika transakcji system zapisuje strony.

Bezpieczeństwo fizyczne danych
SQL SERVER W plikach danych przechowywane są obiekty baz danych, takie jak tabele (wraz z danymi), indeksy czy procedury składowane. W plikach dziennika transakcji system zapisuje strony (w przypadku systemów SQL Server strona to blok 8 KB,.

https://www.softwarestudio.com.pl/oprogramowanie/sql-server-sql-bezpieczenstwo-fizyczne-danych
w Plikach Danych Przechowywane są Obiekty baz Danych, Takie jak Tabele (wraz z Danymi), Indeksy czy Procedury Składowane. w Plikach Dziennika Transakcji System Zapisuje Strony (w Przypadku Systemów sql Server Strona to Blok 8 kb, ale Można go Zwiększyć) Zawierające Modyfikacje Danych. Rozmieszczenie Plików Odgrywa Znaczącą Rolę w Procesie Tworzenia i Optymalizacji Bazy Danych. Istnieje Szereg Zasad Przydatnych w Planowaniu Fizycznej Implementacji Bazy Danych. Zasady te to M.in.: pliki Dziennika Transakcji Należy Umieszczać na Innym Dysku Fizycznym niż Pliki Danych – w Przypadku Awarii Jednego z Dysków Tracimy Tylko Część Bazy. Tabele Często Występujące Razem w Złączeniach (ang. Joins) Należy Umieszczać w Osobnych Plikach (grupach Plików) na Osobnych Dyskach Fizycznych – Dzięki Temu Możliwe Jest Równoległe Pobieranie Danych z Tych Tabel. • Indeksy Nieklastrowane Należy Umieszczać na Innych Dyskach Fizycznych niż ich Bazowe Tabele – Zyskujesz Większą Wydajność Zapisu Danych. tabele Często Modyfikowane Należy Oddzielić Fizycznie (umieścić na Innym Dysku) od Tabel Rzadko Modyfikowanych – w Przypadku Większych baz Danych Upraszcza to Proces Wykonywania Kopii Zapasowych. w Przypadku Naprawdę Dużych Instancji Bazy Stosowane są Dedykowane Rozwiązania Programowo-sprzętowe Typu Klastry z Wydajnymi Macierzami Dyskowymi. jednoczesne Spełnienie Wszystkich Wymienionych Punktów Jest Raczej Niemożliwe, ale w Idealnym Przypadku Oddzielenie Dziennika Transakcji od Danych i Maksymalne Rozczłonkowanie Danych Pomiędzy tak Wiele Dysków, jak się da, Byłoby Rozwiązaniem Dającym Maksymalne Bezpieczeństwo i Wydajność Bazy.

SoftwareStudio - usługi informatyczne
Poznań: 2017-07-14 02:02:04

danych
danych